خودروها, خودروی سایپا

باتری تیبا

 

آشنایی قبل از خرید باتری تیبا

باتری تیبا

خرید آنلاین باتری ماشین تیبا

تیبا که در ابتدا با نام مینیاتور به بازار عرضه شد، یکی از پر طرفدارترین خودروهای ساخت شرکت سایپا است که بسیاری از کارشناسان آن را نسخه به روز شده و ارتقا یافته پراید می دانند. در ساخت این خودرو از قطعات خودروهایی نظیر پراید، تندر 90 و کیا ریو استفاده شده است. این ماشین در دو نوع تیبا یک یا تیبا صندوق دار و تیبا دو یا تیبا هاچ بک طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می گردد. باتری تیبا یکی از مهم ترین قطعات به کار گرفته شده در ساختار آن است که در ادامه به بررسی دقیق تر آن خواهیم پرداخت.

پیش از آشنایی با باتری تیبا و ویژگی های آن، بهتر است نخست با باتری خودرو به عنوان یک قطعه کاربردی آشنا شویم.

باتری مناسب برای ماشین تیبا ???

آشنایی با باتری خودرو

باتری خودرو نوعی از باتری های قابل شارژ و غالبا از نوع سرب اسیدی می باشد. این باتری های نیروی لازم برای استارت زدن، روشنایی و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز سایر قسمت های ماشین را فراهم می سازند. باتری های سرب اسیدی در دو نوع باتری های سرب اسیدی تر و باتری های سرب اسیدی خشک موجود هستند. اگرچه باتری های سرب اسیدی تر در ابتدا طرفداران زیادی داشتند، اما به مرور و با پیدایش مجموعه ای از مشکلات همچون خطرات ناشی از اسید موجود در ساختار باتری اسیدی، این باتری ها محبوبیت خود را از دست داده و باتری های سرب اسیدی خشک رواج بیشتری پیدا کردند.

باتری به کار گرفته شده در ساختار خودروهای سواری عمدتا از نوع 12 ولتی است. این در حالی است که باتری مورد استفاده در خودروهای سنگین و دیزلی از نوع 24ولتی می باشد. ظرفیت این باتری ها با توجه به نوع خودرو و امکانات آن متفاوت است.

 

باتری از جمله قطعاتی است که نیازمند توجه ویژه از سوی صاحبان خودرو می باشد. بسیار دیده شده است که خودرو به طور ناگهانی خاموش شده و هر چه راننده استارت می زند، روشن نمی شود. فکر بسیاری از رانندگان در حین رویارویی با چنین شرایطی به سراغ عدم وجود بنزین در باک می رود. اما با دیدن نشانگر سوخت خودرو متوجه می شوند که روشن نشدن خودرویشان از عدم وجود بنزین ناشی نمی شود. عمدتا این مشکل به دلیل وجود خرابی در باتری خودرو رخ می دهد. خرابی باتری خودرو می تواند زمینه خرابی سایر قطعات موجود در ساختار اتومبیل را نیز فراهم سازد. از همین رو به رانندگان توصیه می شود که حتما با نگهداری از این قطعه کاربردی بر طول عمر آن بیفزایند.

حال که با باتری به عنوان یکی از مهم ترین قطعات استفاده شده در ساخت خودروها آشنا شدیم، بهتر است به سراغ بحث اصلی که همان معرفی باتری تیبا و بیان ویژگی های باتری تیبا است، برویم.

باتری تیبا و ویژگی های آن

باتری تیبا

سفارش آنلاین باتری تیبا

تیبا نیز همچون هر خودروی دیگری در ساختار خود از یک باتری بهره مند است. باتری فابریک تیبا دارای ظرفیت 50 آمپر است. منظور ازباتری فابریک باتری ای است که در کارخانه و در زمان تولید خودرو بر روی آن تعبیه کرده و روانه بازار می کنند. کارشناسان شرکت سایپا با توجه به مصرف برق خودرو تیبا، استفاده از باتری 50 آمپری را برای آن کافی دانسته اند. اما بسیاری از افراد پس از خرید خودرو تیبا نسبت به نصب سیستم های صوتی یا روشنایی حرفه ای بر روی ماشین خود اقدام می نمایند. بی شک در چنین شرایطی باتری تیبا 2 50 آمپری پاسخگوی نیازهای خودرو نخواهد بود. بنابراین بهتر است این دسته از افراد باتری های دارای ظرفیت بالاتر را خریداری نموده و به جای باتری فابریک تیبا مورد استفاده قرار دهند.

باتری تیبا 2

خرید آنلاین باتری تیبا 2

باتری تیبا 1 و باتری تیبا 2 همچون باتری سایر ماشین های موجود در بازار در قسمت جلویی ماشین و داخل کاپوت مستقر می شود. این باتری ها از ابعاد 18*18*23 سانتی متر برخوردار بوده و طول عمر و ماندگاری آن ها تابع نوع و کارکرد مصرف کننده می باشد. حداکثر آمپر در نظر گرفته شده برای باتری تیبا، 62 آمپر می باشد. بنابراین اگر بر روی خودرویتان سیستم های صوتی و روشنایی حرفه ای نصب کرده اید، باید بدانید که باتری 50 آمپری نمی تواند نیاز خودروی شما به برق را تامین کند. از همین رو باید نسبت به خرید باتری تیبا 62 آمپری اقدام نمایید.

نتایج بررسی ها و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که باتری تیبا دارای طول عمری بین 2 تا 3 سال می باشد. بدون شک استفاده از باتری های با کیفیت می تواند این مدت زمان را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. از جمله نشانه های خرابی باتری تیبا می توان به عملکرد نادرست شیشه بالابر در هنگام خاموش بودن ماشین، کاهش کیفیت و قدرت نور چراغ ها، قطع برق پشت آمپر در زمان استارت زدن، روشن نشدن ماشین و… اشاره نمود. در صورت مواجه شدن با هر یک از این علائم باید به فکر خرید باتری ماشین تیبا باشید. قیمت باتری تیبا با توجه به نوع و برند آن متفاوت است. اما شما می توانید با خرید آنلاین باتری تیبا در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید.

انواع باتری تیبا

دسته بندی باتری تیبا  غالبا بر اساس نوع باتری و ظرفیت آن صورت می پذیرد. باتری ها را به دو دسته باتری های اسیدی و باتری های اتمی تقسیم بندی می کنند.

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، باتری فابریک تیبا از نوع باتری های 12 ولت 50 آمپر اسیدی است. باتری های اسیدی نیازمند چک کردن دوره ای هستند و آلودگی قابل توجهی ایجاد می کنند. بنابراین شما می توانید در زمان تعویض باتری فابریک نسبت به خرید باتری های اتمی برای خودرویتان اقدام نمایید.

قیمت باتری تیبا

سفارش آنلاین باتری تیبا 2

باتری تیبا 2 اتمی هیچ گونه احتیاجی به بررسی های دوره ای نداشته و آلودگی ایجاد نمی کند. این دسته از باتری ها دارای چراغی مخصوص بوده و از همین رو کنترل میزان الکترولیت در آن ها بسیار ساده و بدون دردسر صورت می پذیرد. باتری تیبا اتمی در مقایسه با باتری تیبا اسیدی از طول عمر بیشتری برخوردار است. همین امر موجب شده است که افراد پس از تخریب باتری فابریک خودرو که از نوع اسیدی و دارای ظرفیت 50 آمپر است، به تعویض این باتری با باتری تیبا اتمی اقدام کنند. همان طور که پیش تر نیز گفتیم، افراد می توانند با در نظر گرفتن سیستم های صوتی و روشنایی مورد استفاده در خودرو، از باتری های دارای ظرفیت بیشتر (حداکثر تا 62 آمپر) در ساختار خودرو استفاده نمایند.

طول عمر باتری تیبا چه مدت است؟

باتری ماشین تیبا

باتری مناسب تیبا

باتری تیبا 1 و باتری تیبا 2 طول عمر متوسط باتری بین دو تا سه سال است که به نحوه استفاده و شرایط اقلیمی منطقه بستگی دارد که در ترافیک و مناطق گرمسیری باتری زودتر کیفیت خود را از دست می دهد.

علائم خراب شدن باطری تیبا چیست؟

استارات نخوردن خودرو

چراغ باتری خودرو خاموش شود

صدای استارت تغییر کند و یا به زور استارت بخورد

موقع استارت خوردن خودرو صدای تق تق می دهد

شکل ظاهری باتری خودرو تیبا تغییر کرده باشد ( باد کرده باشد یا نشت اسید)

عمر باتری 2 سال گذشته باشد یا حدود 40000 کیلومتر باتری کار کرده باشد

درب خودرو و یا دزدگیر با ریموت کار نکند

کم نور شدم چراغ های خودرو تیبا

تغییر رنگ باتری با توجه به راهنمای باتری خودرو تیبا

 

سفارش آنلاین باتری تیبا  و باتری تیبا 2

شرکت نیمروز گستران یدک  با سابقه چندین ساله در زمینه فروش انواع باتری ماشین های ایرانی و خارجی و باتری های صنعتی (یو پی اس و مخابراتی ) اقدام به راه  اندازی فروشگاه آنلاین دیجی باتری نموده است تا شما عزیزان برای رفع نیاز های خود در زمینه انواع باتری بدون  معطلی و تحمل ترافیک مسیر راه اقدام نمایید . شما همراهان گرانقدر برای سفارش آنلاین باتری تیبا میتوانید با توجه به آمپر مناسب این ماشین اقدام به خرید آنلاین باتری تیبا نمایید و در کمترین زمان محصول خود را در محل تحویل بگیرید .

باتری تیبا 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *