خودرو رنو, خودروها

باتری مگان

باتری ماشین مگان

 

در مورد باتری مگان بیشتر بدانیم

باتری مگان

 

به منظور آشنایی بیشتر با باتری مگان ( Megane Battery ) ، بهتراست ابتدا مگان را به عنوانی یکی از محبوب ترین خودروها در میان ایرانیان معرفی نموده و پس از آن به بحث درباره باتری خودرو که یک قطعه حیاتی در ساختار خودرو به شمار می آید، بپردازیم. در پایان نیز باتری ماشین مگان را معرفی کرده و ویژگی های مختلف آن را بیان خواهیم کرد. اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که قصد خرید باتری دارید، پیشنهاد طلایی خرید آنلاین باتری فابریک مگان را از ما پذیرا باشید. بی شک از دیدن قیمت درخرید آنلاین شگفت زده خواهید شد.

مگان؛ خودرویی زیبا و پر طرفدار

باتری ماشین مگان

 مگان یکی از محبوب ترین خودروها در میان ما ایرانی ها است. تولید این خودرو با پیشرانه 6/1 لیتری از سال 1387 آغاز شد. در سال 1388 نیز پیشرانه 2 لیتری این خودروی پر طرفدار به بازار عرضه و با استقبال بی نظیر مشتریان رو به رو شد. تولید رنو مگان اگرچه با افت و خیزهای زیادی همراه بود، اما تا سال 1393 ادامه پیدا کرد. در ابتدا مگان 1600 مونتاژی تنها در تیپ E1 موجود بود. اما پس از گذشت مدتی و در ابتدای سال 1390 تیپ E2 آن که دارای تجهیزات و آپشن های قابل توجه تری بود، روانه بازار شده و در دسترس مشتریان قرار گرفت. از جمله مهم ترین تجهیزات این تیپ می توان به شیشه بالابر برقی، مه شکن جلو، آینه های برقی و… اشاره نمود.

مگان 2000 نیز علاوه بر برخورداری از برتری های فنی متعدد در مقایسه با مگان 1600، از امکانات اضافه ای همچون سنسور باران، تهویه اتومات و ترمز EBD بهره مند است.

باتری خودرو و ویژگی های آن

باتری خودرو که یکی از کاربردی ترین انواع باتری های قابل شارژ است، قلب خودرو به شمار می آید. این قطعه اساسی و بسیار مهم وظیفه تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز قسمت های مختلف خودرو را بر عهده دارد. برای مثال باتری انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل نموده و آن را در اختیار دینام قرار می دهد تا بدین ترتیب عمل استارت زدن و روشن شدن خودرو صورت بپذیرد. همچنین این عضو اساسی وظیفه تامین انرژی برق مورد نیاز سایر قسمت های خودرو همچون سیستم روشنایی و سیستم صوتی را عهده دار است.

به طور کلی باتری ها و به تبع آن باتری خودرو در دو نوع سرب اسیدی و اتمی در بازار موجود هستند. اگرچه هر دوی این باتری ها قادر به انجام وظایف فوق الذکر هستند، اما برخی ویژگی ها سبب ایجاد تفاوت میان آن ها شده است. باتری های سرب اسیدی که از قدمت بیشتری برخوردار می باشند، در عین برخورداری از حجم مناسب، وزن زیادی دارند. این باتری ها نیازمند رسیدگی بوده و لازم است به صورت دوره ای مورد بررسی قرار بگیرند تا در صورت وجود نقص فنی اقدامات لازم برای حل مشکل صورت بپذیرد.

چالش باتری های اسیدی

باتری فابریک مگان

یکی از بزرگترین چالش هایی که باتری های سرب اسیدی با آن رو به رو بوده و زمینه ساز کاهش محبوبیت این باتری ها در میان مصرف کنندگان شده است. آسیبی است که این نوع باتری ها به محیط زیست و پرسنل می رسانند. باتری های اتمی که دسته ای دیگر از باتری های موجود در بازار هستند. احتیاجی به سرویس و رسیدگی آنچنانی ندارند. همین که چند وقت یک بار آن ها را تمیز کرده و گرد و غبار موجود بر روی آن ها را بزدایید، برایشان کافی است. باتری های مذکور در عین برخورداری از قیمت مناسب، هیچ آسیبی به محیط زیست و پرسنل وارد نمی کنند و از همین رو مورد توجه ویژه مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

همان طورکه می دانید، ولتاژ و ظرفیت هر باتری دو مولفه مهم آن به شمار می آیند. شایان ذکر است که باتری های استفاده شده در ساختار خودروهای سواری همچون باتری مگان دارای ولتاژ 12 ولتی است. این درحالی است که باتری های 12 ولتی پاسخگوی نیازهای ماشین های سنگین همچون کامیون ها نبوده و از همین رو در ساختار این خودروها از باتری 24 ولتی بهره گرفته می شود.

ظرفیت باتری تابع عوامل متعدد و متنوعی بوده و به همین دلیل از خودرویی به خودروی دیگر متغیر است. برای مثال ظرفیت باتری فابریک مگان به دلیل وجود نیازهای مختلف با ظرفیت باتری پراید متفاوت می باشد.

حال که مگان را شناختیم و با باتری خودرو و مشخصه های آن آشنا شدیم، وقت آن فرا رسیده است که به سراغ معرفی باتری ماشین مگان رفته و به بررسی ویژگی های آن بپردازیم.

باتری مگان و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید!

باتری مگان

خرید آنلاین باتری مگان

باتری فابریک مگان یعنی همان باتری ای که در زمان ساخت خودرو در کارخانه بر روی آن تعبیه شده و سپس راهی بازار می شود، دارای ولتاژ 12 ولت و ظرفیت 66 آمپر ساعت است. لازم به ذکر است که باتری های فابریک تنها پاسخگوی نیازهای اولیه خودرو هستند. بنابراین اگر پس از خرید خودروی Megane ، اقدام به نصب سیستم هایی نظیر سیستم روشنایی و یا صوتی حرفه ای بر روی آن نمودید، باید حتما ظرفیت باتری ماشین مگان را نیز ارتقا دهید.

اگر قصد تعویض باتری اولیه خودرو را دارید، بهتراست باتری مگان 74 آمپر ساعتی را جایگزین 66 آمپر ساعتی نموده و بدین ترتیب شاهد بهبود عملکرد خودرویتان باشید.

اگرچه باتری ماشین مگان در دو نوع سرب اسیدی و اتمی در دسترس است، به شما توصیه می گردد که حدالامکان نسبت به خرید آنلاین باتری مگان اتمی اقدام نموده و بدین ترتیب گامی مهم در راستای حفظ سلامت محیط زیست و پرسنل بردارید.

قیمت باتری مگان

قیمت باتری مگان

قیمت باتری مگان همچون قیمت هر باتری دیگری تابع عوامل گوناگونی است. از جمله مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری مگان می توان به نوع و  ظرفیت باتری، شرکت تولیدکننده باتری، کشور سازنده باتری، تاریخ تولید، گارانتی و… اشاره نمود.

خرید آنلاین باتری مگان

خرید آنلاین باتری مگان بهترین گزینه برای آن دسته از افرادی است که فرصت حضور در بازار را نداشته و در عین حال به دنبال یک خرید موفق  هستند. با خرید اینترنتی باتری مگان می توانید ضمن صرفه جویی در وقت، به طور قابل توجهی در هزینه ها نیز صرفه جویی نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *