خودروها

باتری پژو

باتری پژو

خرید آنلاین انواع باتری پژو

باتری پژو

در صورتی که قصد خرید باتری مناسب پژو را داشته باشید باید مشخصات فنی باطری اعم از ولتاژ، آمپر و … را مد نظر قرار داد. با توجه به اینکه خودروی پژو دارای انواع مختلف است بنابراین باتری­های مورد استفاده در این خودروها ممکن است در نحوه سیم کشی، چیدمان قطب های باتری و فضای جایگیری آن متفاوت باشد.  بدیهی است بهترین باتری برای خودرو شخصی باتری است که در عین ارزان قیمت بودن دارای کیفیت و طول عمر بالا باشد.

باتری پژو یکی از پرفروش ترین باتری های برند ماشین پژو می باشد . امپری که برای آن  استفاده میشود 50 و 55 آمپر می باشد . قیمت باتری پژو در سایت دیجی باتری قیمت گذاری شده است و شما می توانید با توجه به برند مورد نیاز خود ، آن را مشاهده نمایید . 

 

باتری ماشین پژو

 

نصب رایگان انواع باتری ماشین پژو در محل ?

فروشگاه اینترنتی دیجی باتری جهت ارائه خدمات بهتر به شما همراهان عزیز و همچنین کاهش دغدغه در زمینه چگونگی تعویض باتری ماشین تصمیمی در خصوص نصب رایگان باتری در محل را اتخاذ نمود . شما عزیزان در هنگام سفارش آنلاین باتری پژو میتوانید با وارد نمودن آدرس محل نصب از خدمات رایگان ما بهره مند شوید .

 

سفارش آنلاین باتری پژو

سفارش آنلاین باتری پژو

برای سفارش آنلاین باتری پژو به دو روش قادر هستید ثبت سفارش نمایید . 1- از طریق واتساپ  2- ثبت سفارش آنلاین . در هر دو روش امکان پرداخت آنلاین وجود دارد و شما به راحتی میتوانید باتری مورد نیاز خود را دریافت نمایید . توجه فرمایید قبل از خرید آنلاین باتری پژو میتوانید با کارشناسان فروش ما از طریق شماره تماس 1674 در تماس باشید و مشاوره رایگان را در این زمینه دریافت نمایید .

خرید آنلاین باتری پژو

باتری پژو در کجای ماشین قرار دارد؟

باتری پژو

محل قرار گیری باتری در زیر کاپوت و در کنار موتور خودرو می باشد. ابعاد باتری از جمله پارامترهای مهمی است که باید به آن توجه داشت. علت آن هم این است که باتری خریداری شده کوچکتر یا بزرگتر از فضایی که شرکت تولید کننده برای آن در نظر گرفته است نباشد. باطری پژو  دارای 28 سانتی متر طول، 18 سانتی متر عرض و ارتفاع است.

طول عمر باطری پژو چقدر است؟

عمر دقیق باتری به نحوه عملکرد دینام و استارت ماشین بستگی دارد. با این حال باتری ماشین پژو طول عمر مفیدی بین 3 تا 4 سال دارد. اگر هنگام استفاده از ماشین بر اساس اصول روشن و خاموش شود قطعا عمر باتری بیشتر هم خواهد شد . 

علائم خرابی باتری کدام است؟

درصورتی که خودروی پژو پس از مدت زمانی حدود نیم ساعت از خاموش بودن دیگر استارت نزند به احتمال زیاد باتری خودرو خراب شده است. پس از مشاهده این مورد باید باتری خودرو را تست نمود و در صورتی که باتری نیاز به تعویض باشد آن را تعویض نمود. برای تعویض آن می توان نسبت به سفارش آنلاین باتری پژو اقدام نمود.

استارت سنگین در هنگام روشن شدن خودرو بیانگر ضعیف شدن باتری است. در این صورت نیز باید باطری پژو را تست نمود. اگر ولتاژ باتری پایین تر از 12 ولت باشد باید باتری را تعویض نمود در غیر اینصورت با شارژ نمودن آن می توان دوباره از آن استفاده نمود.

درصورت قطع شدن  یا ضعیف شدن برق پشت صفحه کیلومتر و یا کم شدن نور چراغ های جلوی خودرو، اگر سرباتری و فیوزهای خودرو دارای مشکل نبودند باید باتری تست و به احتمال زیاد تعویض گردد.

شنیدن صدای تق تق در موقع استارت زدن و عدم روشن شدن ماشین نیز از نشانه های است که باید سریعاً باتری را تست نمود.

سولفات سفید رنگ و یا متمایل به آبی  در بست ها و قطب های باتری مانع از عبور جریان الکتریسته شده که این امر موجب عدم شارژ باتری می گردد. به منظور رفع سولفات های باتری می توان از محلول آب و جوش شیرین استفاده نمود.

طول عمر باطری پژو چقدر است؟

عمر دقیق باتری به نحوه عملکرد دینام و استارت ماشین بستگی دارد. با این حال باتری پژو طول عمر مفیدی بین 3 تا 4 سال دارد.

باتری پژو چند آمپر است؟

مناسب ترین آمپر برای باطری پژو 60 الی 74 آمپر است. متغییر بودن بازه­ی آمپر به این علت است که در صورتی که امکانات جانبی مانند سیستم صوتی قوی، لامپ های پر نور و … را به خودرو اضافه گردد بهتر است از باتری با آمپر بالاتر استفاده کرد. البته استفاده از باتری با آمپر بالا مستلزم هماهنگی با سیستم برقی خودرو است. البته باید توجه داشت قیمت باتری پژو دارای آمپر بالا نسبت به باطری های با آمپر پایین کمی گران تر است.

نکته­ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که آمپر باتری ماشین پژو بایستی با آمپر دینام هماهنگ باشد. این نکته بدان جهت بسیار حائز اهمیت است که درصورتی که باتری دارای آمپر بالاتر از دینام باشد، دینام توانایی شارژ باتری را ممکن است نداشته باشد در این صورت خرید باتری آمپر بالا نه تنها مثبت نیست بلکه ممکن است باعث اختلال در سیستم برقی خودرو پژو گردد. آمپر دینام پژو 405، 80 آمپر است، بنابراین می­توان از باتری 74 آمپر برای این خودرو استفاده نمود.

قیمت باتری پژو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت باتری پژو

قیمت باتری پژو به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

  • اسیدی یا اتمی بودن: باتری های اسیدی نسبت به باتری های اتمی ارزان تر است.
  • آمپر باتری: با افزایش آمپر باتری قیمت آن هم نیز افزایش می یابد.

قیمت باتری پژو در سایت دیجی باتری با احتساب تحویل باتری کهنه قیمت گذاری شده است و مشتریان عزیز هنگام دریافت باتری نو حتما باتری کهنه خود را باید تحویل بدهند . در صورتی که قصد تحویل باتری کهنه خود را ندارید، هنگام سفارش آنلاین گزینه مربوط به عدم تحویل باتری کهنه را بزنید تا قیمت جدید برای شما محاسبه گردد .

آمپر ساعت باتری چقدر است؟

میزان توانایی ذخیره برق باتری را آمپر ساعت گویند. آمپر ساعت باتری خودروهای سبک بین 35 تا 100 و برای خودروهای سنگین بین 100 تا 220 آ است. تعیین میزان آمپر ساعت باتری نیازمند تخصص است و به سیستم برقی خودرو بستگی دارد، بنابراین بدون تخصص نباید مقدار آمپر ساعت باتری را تعیین نمود

برای نگهداری باتری خودرو چه نکاتی حائز اهمیت است ؟

استفاده نکردن از سیستم صوتی و یا ضبط در هنگام خاموش بودن خودرو می تواند باعث افزایش طول عمر باتری پژو گردد.

در صورتی که باتری خودرو ضعیف شده باشد و روشن نشدن خودرو هم ناشی از همین علت باشد باید از باتری کمکی که آمپر آن با آمپر باتری خودرو یکسان است، خودرو را روشن نمود.

جدا نمودن سر باطری منفی از قطب منفی در مواقعی که قصد روشن کردن خودرو آن هم بیش از 10 روز را نداشته باشید موجب عدم تخلیه شارژ باتری و افزایش طول عمر باتری خودرو می شود.

باتری اسیدی یا اتمی؟ کدام یک مناسب پژو می باشد.

 باتری های اسیدی یا قابل شارژ همان گونه که از اسم آن ها مشخص است با استفاده از آب مقطر شارژ می شوند. این دسته از باتری ها نیاز به بازدید مستمر برای چک نمودن سطح آب باتری موجود در باتری را دارند. باتری های اتمی بر خلاف باتری های اسیدی نیازی به شارژ شدن ندارند و سطح اسید آن با استفاده از نشانگر یا به اصطلاح چشمی که بر روی آن تعبیه شده است قابل اندازه گیری است.  باتری های اسیدی عمر کوتاه تری نسبت به باطری های اتمی دارند. علت آن هم این است که نوع صفحات و محفظه­ی باتری های اتمی به گونه ای طراحی شده است که آب باطری دیرتر از حد معمول تبخیر یا تخلیه می شود.

در ضمن همان گونه که گفته شد امکان دارد دارنده­ی خودرو به دلایل مختلف به موقع نتواند سطح آب باتری را چک نماید، در این صورت باتری خشک شده و زودتر از موعد مقرر خراب می گردد. برای خودرو پژو می­ توان از هر دو نمونه باتری اسیدی یا اتمی استفاده نمود که با توجه به موارد گفته شده باتری پژو بهتر است از نوع اتمی باشد.

برای نگهداری باتری خودرو چه نکاتی حائز اهمیت است ؟

استفاده نکردن از سیستم صوتی و یا ضبط در هنگام خاموش بودن خودرو می تواند باعث افزایش طول عمر باتری پژو گردد.

در صورتی که باتری خودرو ضعیف شده باشد و روشن نشدن خودرو هم ناشی از همین علت باشد باید از باتری کمکی که آمپر آن با آمپر باتری خودرو یکسان است، خودرو را روشن نمود.

جدا نمودن سر باطری منفی از قطب منفی در مواقعی که قصد روشن کردن خودرو آن هم بیش از 10 روز را نداشته باشید موجب عدم تخلیه شارژ باتری و افزایش طول عمر باتری خودرو می شود.

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *