درباره باتری

اندازه باتری خودرو

اندازه باتری مختلف است

اندازه باتری یک استاندارد صنعتی ساده است، این موضوع پیدا کردن اندازه مناسب باتری را در هنگام نیاز به تعویض، برای شما ساده تر خواهد کرد. یعنی لازم نیست که برای اندازه گیری گروه باتری خود، یک متر نواری اندازه گیری از جیب خود بیرون بیاورید. همچنین می توانید از نمودار اندازه گروه باتری خودرو استفاده کنید که به راحتی و بصورت آنلاین در دسترس است. گروه باتری مخصوص سال، ساخت و مدل ماشین شما می باشد. متداول ترین اندازه های گروه باتری 24 ، 24F ، 25 ، 34 ، 35 ، 51 ، 51R ، 52 ، 58 ، 58R ، 59 و 65 می باشد.

هر تولید کننده ای، تمایل به تولید اندازه خاصی از گروه باتریها دارد. بسیاری از وسایل نقلیه جنرال موتورز در ایالات متحده دارای باتری های جانبی هستند. در این گونه باتری ها الکترود در بالای باتری وجود ندارد. درعوض کابل هایی در انتها وجود دارد که به دو طرف آن پیچ می شوند. اندازه این گروه ها معمولاً 70 ، 74 ، 75 و 78 است. در مقابل، تولید کنندگان وسایل نقلیه اروپایی مانند آئودی و مرسدس باتری هایی دارند که در آن پست های بالایی الکترود فرو رفته اند.

این باعث می شود که دو الکترود بالایی باتری در همان ارتفاع باتری باشد.معمولاً نسبت به سایر باتری ها سخت تر در جای خود چفت می شوند. باید بدانید که اکثر وسایل نقلیه تولید شده در ایالات متحده و اکثر واردات ژاپنی از گروه های باتری استفاده می کنند که از بالا جا می روند. اینها رایج ترین انواع باتری هستند و ساده ترین آنها برای جایگزینی و تعویض محسوب می شوند.پس بهتر است از فروشگاه های معتبری همچون دیجی باتری خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *