درباره باتری

انتخاب مناسب باتری خودرو

برای انتخاب باتری مناسب خودرو عامل قیمت را در نظر بگیریم

در انتخاب باتری مناسب خودرو به نکات و موارد زیر دقت داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

خشک بودن یا تر بودن باتری

با توجه به نیاز خود، باتری مورد نیاز خود را انتخاب کنید. البته بدانید که باتری‌های خشک در اکثر موارد نسبت به باتری‌های تر سرتر هستند و اصلی ترین مزیت باتری تر در ارزان‌قیمت‌تر بودن آن است.

آمپراژ مهمترین فاکتور برای انتخاب باتری خودرو

شرکت‌های سازنده خودرو آمپراژ مشخصی به عنوان حداقل مقدار آمپر مجاز برای باتری خودرو تعیین می‌کنند. توجه کنید که اگر از تجهیزات و امکاناتی اضافی نظیر باند، ساب ووفر، آمپلی فایر و … در خودروی خود بهره‌مند هستید از یک باتری با آمپرهای بیشتر استفاده کنید.

قیمت باتری خودرو

به صورت کلی برای انتخاب باتری مناسب خودرو عامل قیمت را در نظر بگیریم ترتیب قیمتی باتری‌ها به عوامل زیر بستگی دارد و رابطه مستقیمی با آنها دارد:

هر چه باتری عمر بیشتری داشته و به اصطلاح کهنه‌تر باشد قیمت کمتری خواهد داشت.

قیمت باتری با افزایش آمپراژ آن بیشتر می‌شود.

باتری‌های خشک عموما از باتری‌های تر گران‌تر هستند.

باتری‌های خارجی، مثلا کره‌ای، از باتری‌های داخلی قیمت بیشتری دارند.

کشور و برند سازنده باتری خودرو

برای مشاهده سایر قیمت ها میتوانید به صفحه قیمت باتری ماشین مراجعه نمایید .

به دلیل آنکه فرایند ساخت باتری آسیب‌های قابل توجه و عمدتا جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کند هیچ کشور اروپایی به تولید باتری خودرو نمی‌پردازد. باتری‌های موجود در بازار کشور ساخت کره جنوبی، چین، ترکیه و ایران هستند. بیشترین کیفیت از آن باتری‌های کره‌ای است که با برند دوو، دلکور، پوما، سین، شارک، اوراستارت، تایگر و … عرضه می‌شوند. کیفیت باتری‌های ایرانی نیز از باتری‌های ترکیه‌ای بالاتر است.پس برای خرید باتری به سراغ فروشگاه های معتبری همچون دیجی باتری بروید.

تاریخ تولید باتری خودرو

برای انتخاب باتری مناسب ماشین همانطور که می‌دانید عامل اصلی فرسوده شدن باتری، شارژ و دشارژ شدن آن است ولی آگاهی از تاریخ تولید باتری در انتخاب باتری خودرو مناسب و تازه‌تر نقش بسزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *