اطلاعات در مورد باتری پراید قبل از خرید آنلاین

باتری پراید

خرید آنلاین باتری پراید 111

باتری پراید از جمله باتری­ های قابل شارژ است که از نوع اسید شارژ و سیلدی می باشد. با توجه به اینکه سایز و آمپر باطری ها متفاوت است. بنابراین نمی توان هر نوع باتری را بر روی خودروی پراید نصب نمود. از طرف دیگر با توجه به اینکه پراید از جمله مدل­های متداول خودرو در ایران است انتخاب باطری مناسب یکی از چالش­های صاحبان این خودرو است.

 

نصب رایگان باتری ماشین

فروشگاه آنلاین دیجی باتری با افتخار اعلام نمونده است که برای رفاه حال شما عزیزان اقدام به نصب رایگان باتری ماشین در محل شما می نماید . عزیزانی که باتری مورد نیاز خود را از سایت دیجی باتری تهیه کنند ، می توانند با وارد کردن آدرس محل نصب ، از خدمات نصب رایگان ما بهره مند بشوند . لازم به ذکر است این خدمت ما اختصاص به باتری ماشین پراید ندارد و شامل انواع ماشین های خارجی و ایرانی میشود .

باتری پراید را با ضمانت قیمت ، کیفیت و اصالت از فروشگاه آنلاین دیجی باتری بخر!!!

باتری پراید وانت

مقدار آمپری که برای باتری پراید با توجه به ساختار سیستم برق آن در نظر گرفته میشود  50 یا 55 آمپر میباشد .پراید جزو پر تیراژ ترین خودرو های کشور می باشد . قطعا خیلی از افراد یکبار سوار این ماشین اقتصادی و کم خرج شده اند. انواع آن عبارت است از : پراید ۱۱۱ ، پراید ۱۳۱ ، پراید ۱۳۲ ، پراید ۱۴۱ و  پراید ۱۵۱ که از اواسط تابستان 99 تولید آن متوقف شد و مانند پیکان به موزه خاطرات رفت .

کیفیت تولید پراید در سال های مختلف در حال نوسان بود. مثلاً در سال های ۸۴ تا ۸۶ کیفیت خوب بود و بعد دوباره ضعیف شد و حالا کیفیت مونتاژ بهتر است. طبق نظر سنجی هایی که میان صاحبان پراید شده است پیشنهادات آن ها برای خرید پراید به این گونه بود : به ترتیب ۱۱۱ به دلیل زیبایی و ه ندلینگ خوب، ۱۳۱ به دلیل ارزانی قطعات بدنه نسبت به دیگر مدل ها و در نهایت هم پراید صبا به شرطی که کم کارکرد و سالم باشد پیشنهاد می کنند.

مشخصات باتری مناسب برای پراید

قیمت باتری پراید

سفارش آنلاین باتری پراید

اصولاً در دفترچه­ی راهنمای خودرو، با توجه به مشخصات ذکر شده بهترین و مناسب ترین نوع آن ذکر شده است. اما از آنجایی که همیشه دفترچه­ی راهنما در دسترس نیست دانستن مشخصات مناسب ترین خودرو بسیار می تواند سودمند باشد. مناسب ترین باتری برای پراید براساس مدل و تیپ خودرو مشخص می­شود. از جمله شاخص هایی که برای خرید باطری پراید باید مد نظر قرار بگیرد عبارتند از میزان ظرفیت باطری، جنس آن و فضای قرار گیری آن. مشخصاتی که باید برای خرید در نظر باید داشت عبارتند از:

  • ولتاژ باتری پراید همانند اکثر خودروها 12 ولت است.
  • آمپر باطری بین 50 تا 62 آمپر است.
  • فضایی که برای نصب باتری در خودروی پراید مورد نیاز است برابر با فضایی است که طول آن 23 سانتی متر ، عرض و ارتفاع آن 18 سانتی متر است.
  • قدرت دینام برای شارژ باطری

پارامتر آمپر باتری به میزان وسایل برقی خودرو وابسته است به طور مثال اگر قصد نصب سیستم صوتی حرفه­ای با باندهای قوی بر روی خودرو را داشته باشید، برق مصرفی خودرو افزایش می­ یابد. بنابراین ممکن است به باتری با آمپر بالاتر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

باتری اتمی یا معمولی کدام مناسب تر است؟

باتری ماشین پراید

سفارش آنلاین باتری پراید

همان گونه که گفته شد باتری ماشین پراید یا از نوع اسیدی قابل شارژ است یا از نوع سیلدی می باشد. به باتری سیلدی، اتمی و به باتری اسیدی قابل شارژ، معمولی یا غیر سیلدی نیز گفته می­شود. طراحی سیستم برقی و سیستم موتور پراید از جمله عواملی است که بر روی اتمی بودن و یا معمولی بودن تأثیر گذار است.

به طور کلی شرکت های تولید کننده این ماشین از باتری معمولی در این خودروها استفاده می­کنند. به همین علت برخی از افراد این نوع باتری را بهتر از باتری اتمی می­دانند و آن را توصیه می­کنند. این موضوع در حالی است که بسیاری از کارشناسان باتری های اتمی را به دلیل به کار بردن فناوری جدید در تولید این نمونه باطری، باتری اتمی را به عنوان مناسبترین باتری ماشین پراید توصیه می­کنند.

مشخصات ظاهری، وزن، نحوه نصب و قدرت استارت باتری های اتمی و معمولی مشابه است. اما از لحاظ قیمت، نگهداری و نحوه خرابی با یکدیگر متفاوت هستند. پارامتر آمپر باتری به میزان وسایل برقی خودرو وابسته است. به طور مثال اگر قصد نصب سیستم صوتی حرفه­ای با باندهای قوی بر روی خودرو را داشته باشید، برق مصرفی خودرو افزایش می­یابد بنابراین ممکن است به باتری با آمپر بالاتر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

سفارش آنلاین باتری ماشین پراید در فروشگاه دیجی باتری

برای سفارش آنلاین باتری پراید در سایت دیجی باتری به دو  روش می توانید اقدام نمایید. روش اول خرید آنلاین با انتخاب محصول و پرداخت وجه از درگاه پرداخت آنلاین می باشد. روش دوم مراجعه به واتساپ و دریافت مشاوره رایگان ، قبل از خرید آنلاین باتری پراید ، توسط کارشناسان فروش دیجی باتری می باشد. لازم به ذکر است در روش دوم هم می توان پرداخت انلاین داشته باشید و محصول را در سریعترین زمان دریافت نمایید. اگر  از روش اول استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که  قبل از خرید ابتدا در سایت ثبت نام  و مراحل خرید آنلاین را دنبال نمایید.

قیمت باطری پراید چگونه محاسبه میشود؟

 باتری پراید

قیمت باتری پراید در دیجی باتری

همانگونه که ذکر گردید نوع اتمی یا معمولی بودن باتری پراید و یا حتی تیپ خودروی پراید مثلا باتری پراید 111، باتری پراید 131 یا باتری پراید صبا می­تواند در قیمت باتری پراید تأثیرگذار باشد. قیمت باتری پراید نسبت به سایر خودروها پایین تر بوده و به راحتی و به صورت سفارش آنلاین را خریداری نمود.

  • با افزایش آمپر باتری قیمت باتری ماشین پراید نیز افزایش می یابد.
  • قیمت باتری اتمی نسبت به باطری معمولی بیشتر است.

برای مشاهده سایر قیمت باتری ماشین پراید میتوانید به اینجا مراجعه کنید.

قیمت باطری نوع اسیدی و اتمی

قیمت باطری پراید آن هم از نوع معمولی یا اسید شارژ بسیار پایین تر از باتری اتمی می باشد. اما نگهداری آنها مستلزم دقت بیشتر و بازدید دوره ای است. در سطح فوقانی باتری های معمولی، 6 درب کوچک تعبیه شده است که باید هر از چند گاهی راننده باید آنها را باز کند و سطح اسید یا الکترولیت آن­ها را چک کند. در صورتی که سطح اسید از حد مشخص شده کمتر باشد باید به آن آب مقطر اضافه گردد.

قیمت باتری ماشین پراید ( اتمی )

 قیمت باتری پراید مدل اتمی گرانتر است اما به دلیل مواد اولیه­ ی موجود در آن­ها مانند سیلد کلسیوم و سیلد سیلور کلسیوم عمر طولانی تری دارند. همچنین شرکت های تولید کننده نشانگر یا چشمی بر روی سطح بیرونی این نمونه قرار داده ­اند تا راننده به سادگی و از روی رنگ آن سطح باطری را تشخیص دهد. رنگ سبز بیانگر این است که باطری کاملا سالم است. رنگ مشکی یا قرمز نشانگر این است که سطح اسید موجود در باتری از سطح  استاندارد پایین تر است. در این حالت باتری همچنان می تواند خودرو را روشن نماید اما باید توجه داشت که در صورت عدم شارژ مجدد باتری کارایی لازم را نخواهد داشت. در صورتی که نشانگر رنگ سفید را نشان دهد، باتری قادر به روشن کردن خودرو نیست که در این صورت باید باتری را تعویض نمود.

خرید باتری کهنه در دیجی باتری

فروشگاه اینترنتی دیجی باتری در جهت افزایش خدمات به شما همراهان عزیز ، اعلام نموده است که در صورت خرید باتری مورد نیاز ماشین میتوانید باتری کهنه خود را به ما تحویل داده و برای پرداخت هزینه باتری جدید مبلغی تحت عنوان تحویل باتری کهنه از فاکتور نهایی با توجه به مقدار آمپر باتری کهنه کم میشود .

لازم به ذکر است که در تمامی مراحل سفارش آنلاین باتری پراید نیز گزینه ای تحت عنوان تحویل باتری کهنه وجود دارد که با کلیک بر روی آن میوانید هزینه نهای سفارش خود با تحویل باتری کهنه مشاهده نمایید .